Board index » GENERAL » Bine ai revenit !

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.
Author Message
PostPosted: Wed Jun 26, 2019 10:59 pm

Director Raiku
Director Raiku

viNcent wrote:
Joc din 2013 pe serverul asta dar tot am prins niste ani buni aici, diverse "generatii" de admini deci n-o sa ma pronunt pentru ce s-a întâmplat mai devreme de anul asta. Nu este treaba mea si a nimănui de ce nu s-au ocupat x sau y in trecut pentru ca fiecare-si stie e viata lui si nu e etic sa tragi la răspundere. E exagerat sa spui ca înafara de cei mentionati mai sus, restul au prăpădit serverul pentru ca oricine a petrecut ceva timp pe server a putut observa ca nici B-boy, nici, R10, peterseN etc. nu rupeau in doua cu activitatea; activitatea serioasa se vedea cu precadere la adminii mai mici, in rest pauza. Ati fost lideri FBI si am facut parte din factiunea respectiva cat timp erati in staff, prioritatea nr. 1 a fost FBI si cam atât. Sugestii au fost acceptate multe, poate de asta era si serverul greoi pentru ca printre sugestii bune au fost si panarame care faceau jocul mai frumos pentru unii dar erau inutile. Nu tin partea nimănui pentru ca nu am simpatie nici pentru gin, nici pentru restul, dar favoritisme o sa fie in continuare si la nivel de staff pentru ca este o istorie si nu se uita relatiile din trecut. Elegant din partea voastră, care ati precizat ca fiecare are o noua sansa si sa nu mai existe conflicte, ar fi fost sa ingropati securea si sa va vedeti de treaba cu ce v-ati propus fără sa provocări certuri sau sa raspundeti la ele. Si aici ma refer la cazul FZR (pe care il stiu ca a fost a4, lider PD si cu care n am schimbat mai mult de doua vorbe vreodată); omul a postat un mesaj pe forum si ati sărit cu poze din 2002 pe fapte ce nu-si mai au rostul in prezent. Da, gfzone de fapt si de drept a fost creat de gin/teke, faptul ca voi l-ati preluat o fost o mutare smechera care nu ma deranjeza deloc. Am comentat si eu in calitate de jucator "neutru" ca sa zic asa de anumiti admini (pentru ca am o ora de asteptat undeva si ma plictisesc groaznic) in conditiile in care si eu an facut parte din staff, am si donat pentru a1 pentru ca am fost curios si daca as avea chef cândva sa mai joc samp as face-o din nou. N-am fost nici pe departe un admin model sa comentez de altui, dar stiu sigur ca nu am deranjat pe nimeni niciodată si nu as fi avut in gând vreodată, chiar daca as fi avut motive, sa spun măcar in gluma ca din cauza mea serverul e asa si din cauza lor e altfel. Daca tot vreti s-o luati de la 0 mai bine stergeti pozele cu samp din 2001 cu conflicte, lasati-le p-alea de la dm ca is mai ok.

P.S: Si ca tot veni vorba de uitat trecutul si scăparea de favoritisme sunt curios si eu cine vor fi liderii FBI la deschidere?
P.S 2: Daca tot vorbim de BAC, "simpli" se scrie cu un singur "i" la plural oricând, R10. Nu zi ca ti-a scăpat ca tot restul discursului e aranjat bestial. Pace, fără suparari!

cata wrote:
eu de ce am numele intre ghilimele? :))
referitor la situatia actuala, apreciez munca depusa de R10, a reusit sa 'pandeasca' domeniul si sa ne reuneasca pe toti, cei vechi, pe forum, iar in curand vor deschide si serverul.
singura chestie care ma.. deranjeaza, pot spune, este ca se cauta cearta fara niciun motiv.
da, gin a avut foarte multe greseli, foarte multe situatii pe care le-a gestionat foarte prost dar nu ii poti reprosa ca nu a incercat. problema a fost ca, odata ajuns sus (serverul a fost cel mai bun godfather din tara, iar la un momentdat a fost egal cu bugged si b-zone, cele mai mari servere de samp din tara), nu a stiut ce sa faca.
trebuie sa recunoastem, banii la momentul ala ne-ar fi atras pe toti, mai ales ca nu era vorbe de sume mici, din ce am auzit. la urma urmelor, gin a creat totul, fara el n-am fi fost aici si nu trebuie sa aruncam cu noroi in el.
am observat ca se arunca vina pe unii si pe altii dar, credeti-ma, am crescut odata cu acest server, in 2009 m-am apucat si eu de el, avand 10 ani. stiam ce se intampla pe server si in staff, iar mereu a fost aceeasi situatie: erau unii care incercau iar altii care o frecau aiurea. mereu au fost bisericute si pile. a fost aceeasi situatie PE TOATA PERIOADA EXISTENTEI serverului.
fiind aceeasi jucatori si pe serverul care se va deschide, evident ca vor exista si aici pile, INDIFERENT CAT DE MULT INCERCAM NOI SA NU FIE. in staff vor fi persoane pe care le cunosc BBoy si R10, evident, doar nu l-o pune pe Kenny pe care nu il stie nimeni, cine stie ce il duce capu, daca-l duce.
concluzia este ca, cum au mai spus si cei de mai sus, toti avem o 'vina' in distrugerea comunitatii, cum la fel avem si meritul pentru faptul ca a fost atat de sus.
astea fiind spuse, trebuie sa incetam cu aruncatul de cacat in toata lumea si sa ne concentram pe scopul acestui proiect: relansarea comunitatii in speranta ca vreo 50 de oameni vor mai juca aici. daca nu vor vrea sa joace, macar pe forum sa mai vorbim cu unii din prietenii vechi de pe server, ca pana la urma asta a fost scopul initial al deschiderii forumului.

doua mesaje cu mult inteles

ideea e in felu urmator:
a existat o comunitate gfzone pe care s au facut greseli in conducere
noi incercam sa nu o facem

voi nu va dati seama, dar multe dintre propunerile noastre cu mult sens au fost refuzate , iar la unele in final chiar se ajungea

gin si a facut treaba si a renuntat la comunitate, ce slbz sa mai vorbim, noi am preluato si incercam sa o refacem

referitor la fbi, ganditi va ca la cat de bine am condus si facut FBI ul la un moment dat, ganditi va cum am putea sa facem cu o comunitate intrega..... acum gen tot GFZONE e FBI ul nostru, nu ne mai intereseaza fbi, ne intereseaza gfzone - nu ca intrecut ne interesa mai mult fbi.... ne interesa tot, doar ca nu peste tot puteam sa ne impunem, asa ca au fost momente in care ne am vazut de treaba noastra, sau cel putin eu

cam atat am avut de zis, am dat quote la cele doua mesaje ca mi s au parut blana

restu e can can

PostPosted: Wed Jun 26, 2019 11:05 pm

LEGEND
LEGEND

Hai sa inchidem odata discutia. Pe contul Administrator avem toti 3 acces, adica eu, R10 si Raiku. De obicei eu sunt mai tot timpul pe el dar contul e facut pentru anunturi in special.

Daca nu posta R10, o faceam eu. Ce m-a deranjat a fost faptul ca fostul proprietar, dupa 2 ani de nepasare, posteaza pe Facebook faptul ca el e creatorul GFZONE si noi suntem fake. Daca era creator inca detinea domeniul plus serverul. Pentru cei care nu stiu, inainte de GFZONE era ExTreaM, o comunitate foarte mare de gaming care s-a dizolvat si asa a aparut GFZONE. moody e martor si cu mine cand s-a deschis prima oara. De la 5-6 persoane pe o masina, adica tot serverul, am ajuns la 500 prin munca tuturor, inclusiv a jucatorilor care au facut totul posibil. Nu ca au contribuit cateva persoane. Iar daca nu ai jucatori, degeaba ai comunitate, multi jucatori au fost veniti de pe Extrem.

Cand am intrat in posesia domeniului ne gandeam doar sa facem ceva de aducere aminte a perioadei frumoase, cu un Hall of Fame. Dar la dorinta voastra si faptul ca ne-am strans atat de multi, am zis hai sa facem server cum era. Primul meu gand a fost sa vorbesc cu gin sa ne ajute dar reactia lui a fost foarte frumoasa 'vezi ca gasesti pe net vechiul GM'. L-am rugat daca poate recomanda ceva si nimic, nici un raspuns. Dupa atata timp cat nu te-a durut deloc de comunitate vii si te bati cu pumnii in piept ca GFZONE e doar munca ta.

Pentru carcotasi, eu nu am donat nici macar 1 ban, dar asta inseamna ca nu am ajutat? Am pierdut nopti pe server. Nu prea intram? Clatiti-va bine ochii! Daca nu eram pe server, eram pe forum. Nu stiu cati pot sa iasa in fata si sa zica ca au fost Admin 1337 si Administrator fara sa doneze deloc. Am plecat mai mult impins si dupa s-a deschis tonomatul GFZONE, bagi bani iei ce vrei. Hostul l-a avut gin platit si un an in avans, deci e greu sa cred ca avea probleme sa tina domeniul si serverul. Asa ca oare de ce s-a inchis?

Ca incheiere, noi am redeschis GFZONE pentru JUCATORI. Totul va fi facut flexibil si va fi fara abuzuri grosolane, interzisuri sau controale Team Viewer. Doar rabdare cerem pana la deschidere.

Topic inchis, pentru nelamuriri aveti PM.

Nobody can control you,unless you allow them to.
Don't be cruel and unfriendly just because you want attention.There are better ways to get it.
Sometimes you just need teammates to back you up.Yo can't do everything alone.
Do not underestimate you students,sometimes they understand more that you think.

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.