Prima pagină » GFZONE CUPE » Cupa Biliard » Inscrieri

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.
Autor Mesaj
Neconectat
MesajScris: 01 Sep 2014, 11:41

Membru GFZONE
Membru GFZONE

CS Name: CiP
SA:MP Name: CiP
SteamID: cipmcc
Multe persoane intampina probleme la creearea unui cont pe forum , de aceea am decis sa vin in ajutorul lor cu un tutorial
Mai intai de toate , sugerez citirea regulamentului cap-coada pentru a intelege mai bine continutul forumului
Regulament - Click pentru a citii regulamentul

1. Din moment ce ai accesat site-ul GFZONE.RO ai la dispozitie mai multe optiuni , insa noi astazi vorbim despre forum
Primul pas pentru creearea unui cont este sa dati click pe butonul Forum

Imagine

2. Deja intrati pe forum , in partea de sus observam butonul Inregistrare
Bineinteles,mergem si dam click pe Inregistrare

Imagine

3. Dupa ce am ales sa ne inregistram suntem nevoiti sa acceptam niste termeni pentru a ne putea face cont pe forum

Imagine

4. Dupa ce am strabatut toate cele 3 etape , a venit momentul sa completam campurile din imaginea urmatoare
Dupa ce campurile au fost completate apasam butonul Trimite

Imagine

*Nume utlizator : Numele cu , care te vei loga pe forum. Recomandam sa porti un nume cat mai simplu , fara semne ( ?!.<>][@ )
*Adresa de e-mail : In acest camp trebuie sa introduceti adresa dumneavoastra de e-mail. In caz ca ati uitat parola contului sau mai rau , acesta a fost accesat de alta persoana ( spart / furat ) puteti retrimite o parola noua pe mail
*Confirmare adresa e-mail : Reintroduceti e-mailul
*Parola : Parola trebuie sa fie cat mai sigura , fara semne , riscati sa o uitati. Recomandam o parola cuprinsa intre 8-16 caractere ( litere & cifre )
*Parola : Reintroduceti parola
*Limba : Avand in vedere ca locuim in Romania , forumul seteaza automat limba si nu este necesar sa modificati campul respectiv
*Fus Orar : Recomandam [UTC +2] pentru a avea ora Romaniei setata pe forum
*Yahoo ID : Id-ul dumneavoastra de messenger
*Nickname CS : Numele care il aveti setat pe CounterStrike
*SA:MP Name : Numele dumneavoastra de pe SA:MP ( GFZONE )
*Steam ID : Id-ul de steam in caz ca detineti unul
*Metin2 Name : Numele dumneavoastra de pe Metin2
*Scrie acest cod : Acest camp trebuie completat cu acel cod care va apare in imagine

Nota : ( Metin2/SteamId/YahooID/SA:MP/Nickname CS ) - Daca nu detineti un cont afisat in aceste campuri completati spatiile cu "Nu am".

Demo :
Imagine

5. Dupa ce am parcurs toti pasii , ne va aparea un mesaj

Imagine

Contul dumneavoastra va fi activat de catre un administrator in maxim 24 de ore
Activarea contului va fi trimisa pe e-mailul dumneavoastra

Sus  

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.